9. ročník turnaje Muflon Cup (2010)

Letošní turnaj Muflon Cup se konal v sobotu 31. července 2010. Pro nás, jako pořadatele, je však s turnajem spjato také spousta práce na přípravách v předcházejících dnech. Samotné přípravy se konají hlavně kvality hřiště a jeho okolí. A protože počasí letošního léta je opravdu rozmarné, museli jsme hrací plochu nejdříve zavlažovat a po vydatných deštích, které přišly jen pár dní před turnajem, jsme byli nuceni zapojit čerpadla a přebytečnou vodu ze hřiště několik dní odčerpávat. Sice se nám 100% nepodařilo všechnu vodu odsát, díky čemuž jsme museli hřiště o dva metry zkrátit, ale i tak byl zbytek v dobrém stavu.

Sobotní počasí nám už přálo, a tak jsme se vesele mohli pustit do samotného turnaje, kterého se účastnilo celkem 20 týmů rozdělených do 4 skupin. Na hladký průběh zápasů dohlížela čtveřice rozhodčích ze žďárské ligy malé kopané. Mezi zahajovacími zápasy turnaje se představil i domácí tým Muflon Nížkov, který porazil mužstvo Autobusu 2 : 1. Základní skupiny byly bohužel konečnou zastávkou pro tým FAPO, který se v předchozích čtyřech ročnících turnaje umístil vždy mezi nejlepší čtveřicí týmů. S domácím týmem a ostatními favority turnaje postoupily ze základních skupin také dva nováčci turnaje a to Podolí a Dobronín. A právě Dobronín se postaral o překvapení, když ve čtvrtfinále porazil obhájce titulu mužstvo Přibyslavi. Podolí se ve čtvrtfinále utkalo s domácím mužstvem a po výhře 3 : 0 postoupilo dále. Dalšími postupujícím byli Baskeťáci a Kozel Team. Cesta Dobronína skončila v semifinále na kopačkách hráčů Kozel Teamu, kdežto Podolí si poradilo s mužstvem Baskeťáků 2 : 1. O třetí místo se kopaly jen pokutové kopy, v nichž byli úspěšnější Baskeťáci.

Finálový zápas mezi Podolím a Kozel Teamem byl krásnou podívanou, na čemž se shodli jak organizátoři turnaje, tak samotní rozhodčí. Hrál se útočný fotbal se spoustou střel a skvělých brankářských zákroků na obou stranách. Kozel Team měl však mírně navrch z čehož vytěžil dva pěkné góly a po zásluze vyhrál 2 : 0.

Ihned po finále proběhlo vyhlášení výsledků turnaje a individuálních cen. Nejlepším brankářem se stal Strachoň Michal z Podolí a cenu pro nejlepšího střelce obdržel Hulák Vít taktéž z Podolí.

Celkově se turnaj povedl, nikdo se vážněji nezranil a tak nám nezbývá než se těšit na příští jubilejní 10. ročník.

Organizátoři děkují všem týmům za jejich účast a rozhodčím za odpískání celého turnaje.

Čtvrtfinále:
Muflon Nížkov – Podolí 0 : 3
Přibyslav – Dobronín 1 : 3
Kozel Team – Velká Losenice 8 : 0
Brojlers Poděšín – Baskeťáci Žďár 0 : 2

Semifinále:
Podolí – Baskeťáci Žďár 2 : 1
Kozel Team – Dobronín 1 : 0

O 3. místo:
Baskeťáci Žďár – Dobronín 5 : 4 na penalty

Finále:
Kozel Team – Podolí 2 : 0


FOTKY z turnaje.


Turnaje se zúčastnili nasledující týmy (seřazeno podle přihlášení do turnaje):

 1. Muflon Nížkov
 2. Los Piratos
 3. Dobronín
 4. Kozel Team
 5. Brojlers Poděšín
 6. Přibyslav
 7. Baskeťáci Žďár
 8. AC Tipsport Polná
 9. AC Světnov
 10. Autobus Club
 11. Hrbov
 12. Velká Losenice
 13. FC Šlapánov
 14. FAPO
 15. Red Fox
 16. Nové Město na Mor.
 17. Hippos
 18. Božkov Team
 19. FC Radox
 20. Podolí